1/7

מספרים מחוויות בית הספר

"הדואג לימים זורע חיטים, 

הדואג לשנים נוטע עצים, 

הדואג לדורות מחנך אנשים"

 

(יאנוש קורצ'אק)

יעל גרוס, אם לילד בעל צרכים מיוחדים

"ההתמודדות שהגיעה עם לידתו של בניה לא היתה פשוטה. היכולת לקבל ילד עם תסמונת דאון, לשמוח בו ולהבין שהוא ככל הילדים- מיוחד, רגיש, לפעמים קצת שובב, לא היתה מיידית, לקח לנו זמן להבין את זה. לילדים שלי, שלומדים בבית ספר "ראשית" ההבנה הזו היתה טבעית לחלוטין. גם ילד עם צרכים מיוחדים הוא אחד מהחברים בכיתה, גם הוא חלק, הוא איננו "שונה" או "מוגבל". לכן יותר מהכל בית ספר "ראשית" הוא בית ספר שמשנה חיים, הוא משנה את תפיסת החיים ביחס לאנשים עם צרכים מיוחדים. הוא שינה אותנו, את השכונה והקהילה ויצר עבורנו חממה מקבלת ומכילה, ואני מייחלת ליום שבו החברה כולה תצטרף אלינו".

שי רבינוביץ, מורה בביה"ס

"ללמד בבית ספר "ראשית" זו חוויה, לעבוד יחד עם התלמידים בנגריה, בחורשה ובחממה. לראות אותם צומחים ולהנות יחד איתם ממעשה ידיהם ומעמל כפיהם. להכיר את התלמידים לא רק דרך הלוח והמחברת אלא גם דרך החיוך, האור בעיניים, והבוץ על כפות הידיים. זה חלק מהיופי של ראשית. חשוב לנו לתת לכל ילד את המקום לגדול ולהתפתח בדרך שלו, לא להכניס אותו להגדרות או להדביק עליו סטיגמות. חשוב לנו לשלב בין הכלל והפרט- בין עבודה הכיתתית והקבוצתית  לעבודה הפרטנית עם כל תלמיד ותלמיד."

 

אביב דאום, בוגרת ביה"ס

"ראשית זו משפחה שעוטפת אותך מכל כיוון- אך עם זאת משחררת, נותנת לכל תלמיד חירות, אחריות ועצמאות. מראשית כל תלמיד יוצא עם כלים מופלאים, עם היכולת לקבל עם סבלנות יוצאת דופן. אלו ערכים שאין חשובים מהם. ערכים שמבדילים את ילדי ראשית מכל שאר הילדים. ואני יצאתי ביום האחרון מבית הספר, עם ראש זקוף, מעט עייפות בגב והרבה געגוע- וידעתי שמראשית קיבלתי את המתנה הכי טובה שקיבלתי בחיי."

מאמרים

נעה מנדלבאום, מדריכה חינוכית

נעה מנדלבאום, מדריכה חינוכית

כתבות על בית הספר

חנוך דאום, ידיעות אחרונות

רעות וילף, מעריב

עופרה לקס, בשבע